Przebieg masażu


  • Jak przebiega masaż?
  • Jak się przygotować do masażu?
  • Ile masaży jest potrzebne?
  • Czy masaż refleksologiczny jest bolesny?

Jak przebiega masaż?

Masaż trwa około godziny. Pierwszy masaż jest poprzedzony skrupulatnym wywiadem. Po pierwsze muszę wykluczyć przeciwwskazania, których na szczęście jest niewiele. Po drugie chcę stworzyć sobie wyraźny obraz stanu zdrowia, trybu życia i diety, abym mogła dokładniej wychwycić stany nierównowagi i blokady w organizmie, a tym samym  skuteczniej działać na rzecz poprawy zdrowia i samopoczucia.
Sam masaż składa się z elementów rozgrzewających, terapeutycznych i relaksacyjnych.

Jak się przygotować do masażu?

Masaż nie wymaga specjalnego przygotowania, ale na kilka spraw chciałabym zwrócić uwagę:
  • Niewskazane jest wykonywanie pedicure przed pierwszą wizytą. Lepiej będę mogła ocenić stan stóp i całego organizmu, kiedy stopy są w stanie "surowym". Po pierwszej wizycie można dowolnie korzystać z usług pedikiurzystki.
  • Proszę przed masażem nie smarować stóp kremem. Chwyty podczas masażu będą najefektywniejsze na suchych stopach. Najlepiej nie smarować stóp nawet na 24 godziny przed masażem.
  • Niewskazane jest również spożycie dużego posiłku na 2 godziny przed masażem. "Małe co nieco" jeść i pić można.
  • Podczas masażu nie należy rozmawiać przez telefon. Starajmy się, abyśmy przez godzinę nikomu nie byli potrzebni.
  • Polecane jest wygodne i luźne ubranie, najlepiej spodnie.



Ile masaży jest potrzebne?


Poleca się serię dziesięciu zabiegów, najlepiej dwa razy w tygodniu, maksymalnie dwie - trzy serie w ciągu roku. Im dłużej odczuwamy dane dolegliwości, tym więcej serii będzie potrzebne. Najczęściej jednak od jednej do trzech serii wystarczy. Między seriami lub po zakończeniu serii można przyjść na masaże utrwalające.

W celach relaksacyjnych, energetyzujących lub wzmacniających wystarczy jeden do czterech masaży. Można z nich korzystać na przykład po infekcji bakteryjnej lub wirusowej, po stresującym tygodniu, przed poważnym przedsięwzięciem lub wydarzeniem (ślub, rozpoczęcie nowego projektu w pracy). Masaż refleksologiczny działa też pozytywnie na meteopatów.

Proszę zwrócić uwagę!
Podczas masażu refleksolog inicjuje proces samoleczenia, ale później organizm leczy się SAM. Najlepsze efekty można osiągnąć, gdy klient - oprócz poddania się masażowi - dopuszcza myśl o dokonaniu koniecznych zmian w swoim trybie życia.

Czy masaż refleksologiczny jest bolesny?

  Masaż refleksologiczny jest bardzo przyjemny. W trakcie masażu dostosowuję się do progu bólu klienta – pracuję do granicy bólu. Czasem, w niektórych punktach, ucisk może boleć, co wskazuje na zakłócenia równowagi w związanym z nimi narządzie. Dla mnie jest to znak, że trzeba się na tych punktach szczególnie skupić - ewentualnie z obniżoną siłą działania.

Idź dalej do przeciwwskazania lub wracaj